• No Time to Die

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Being James Bond

  • Malignant

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • F9

  • Cruella

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Dark Figures

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Match-Stick Flame

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Money Plane

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Crazy, Not Insane

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Underwater

    ★★★

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Lupin III: The First

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Birders

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★

  • Crawl

  • SpaceWorld:

    ★★★★

  • Verotika

    ½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Persona

    ★★★★

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★★

  • ReMastered: The Miami Showband Massacre

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Polar

    ★★

  • Serenity

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Doctor Who: Resolution

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Scorpion King: Book of Souls

    ★★

  • ReMastered: Who Shot the Sheriff

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Twisted Pair

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Smallfoot

    ★★

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Non Non Biyori: Vacation

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Demetri Martin: The Overthinker

    ★★★★

  • Bleach

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★