RSS feed for Minion Max

Minion Max has logged 21 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Murder Mansion

Murder Mansion

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Too Late for Tears

Too Late for Tears

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
1990: The Bronx Warriors

1990: The Bronx Warriors

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gleaming the Cube

Gleaming the Cube

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lancelot : Guardian Of Time

Lancelot : Guardian Of Time

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shira: The Vampire Samurai

Shira: The Vampire Samurai

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Girl from Rio

The Girl from Rio

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Alien Private Eye

Alien Private Eye

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dancing with Crime

Dancing with Crime

1947
×
Read the review Edit this entry  
07
Knight Chills

Knight Chills

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kamillions

Kamillions

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry