Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • 20th Century Girl

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Incantation

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Love and Leashes

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Medium

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Double Patty

    ★★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • I Told Sunset About You

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Cherry Magic! Thirty Years of Virginity Can Make You a Wizard?!

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The High Note

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Devs

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★