• Seaspiracy

  • Judas and the Black Messiah

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Sonsational: The Making Of Son Heung-Min

  • Death to 2020

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Mole

  • Red, White and Blue

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Limbo

  • Nomadland

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • City Hall

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Peninsula

  • Da 5 Bloods

  • Gagarine

  • Shiva Baby

  • Misbehaviour

  • The Woman Who Ran

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Assassins

  • Minari

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Possessor

  • Relic

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Time

  • The Dissident

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

  • Queen & Slim

  • Doctor Sleep

    ★½

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Battle of Jangsari

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★

  • Saint Maud

  • Jojo Rabbit

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

  • It's Nothing

  • Radioactive

    ★★½

  • The Platform

  • Hustlers

  • Rocks

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

  • Ford v Ferrari

  • Waves

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Cindy Sherman #untitled

  • Ready or Not

  • The Lion King

  • Goodbye Bushman

    ★★★

  • The Beast

    ½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½