Sort by
  • Halloween Ends

  • Hellraiser

  • Jeepers Creepers: Reborn

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★

  • Causeway

    ★★

  • Bros

  • Blonde

  • Pearl

  • Bones and All

    ★★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★½

  • Nope

    ★★

  • Aftersun

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • X

    ★★

  • The Matrix Resurrections

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Madeline's Madeline

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Logan Lucky

  • Good Time

    ★★★★★

  • Lucky

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • The Helpers

    ★★★

  • Elena

    ★★★★

  • Frances Ha

  • Tomboy

    ★★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★★★

  • 100 Feet

    ★★★★★

  • Trackman

    ★★★★★

  • At the Bar

    ★★★★★

  • Saw III

    ★★★★

  • Saw II

    ★★★★★

  • Wolf Creek

    ★★

  • Saw

    ★★★★★

  • Ghost Ship

    ★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★

  • August Underground

    ★★★★★

  • The Isle

    ★★

  • On Board

    ★★★★★

  • Mission: Impossible

    ★★★

  • Leaving Las Vegas

    ★★★★★

  • Three Colors: Red

    ★★★★★

  • Satantango

    ★★★★★

  • Three Colors: White

    ★★★★★

  • Three Colors: Blue

    ★★★★★

  • Dazed and Confused

    ★★★

  • Kickboxer

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★★★★

  • The Lost Boys

    ★★

  • Nineteen Eighty-Four

    ★★★★

  • Paris, Texas

    ★★★★★

  • Pixote

    ★★★★★

  • Salò, or the 120 Days of Sodom

    ★★★★

  • El Topo

    ★★★★★

  • War and Peace

    ★★★

  • The Circus

    ★★★★★

  • Häxan

    ★★★★★

  • Nanook of the North

    ★★★★★

  • Nosferatu

    ★★★★★

  • Within Our Gates

    ★★★½

  • A Trip to the Moon

    ★★★★