• Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • The Valet

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • Moon Knight

  • RRR

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Louise

  • The Colour Room

    ★★★½

  • How We Make Movies

  • Encanto

  • The Phantom of the Open

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Official Competition

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • Reminiscence

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Happily

    ★½

  • Nobody

    ★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★

  • Teaching Jake about the Camcorder, Jan '97

  • Fabian: Going to the Dogs

    ★★★★½

  • The Beta Test

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★★★

  • Rhys Nicholson: Live at the Athenaeum

    ★★★★½

  • Long Toast

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • The Ripper

  • Earn $20K EVERY MONTH by being your own boss

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • Fine

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Gaza Mon Amour

    ★★★★