• Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Squid Game

  • Kate

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • Afterlife of the Party

  • He's All That

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★★★

  • Deep

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

  • Luca

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Bloom

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Ride or Die

    ★★

  • Save Ralph

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Cherry

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Crime Scene

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Double Dad

    ★★★

  • A Garota Invisível

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

  • Puparia

  • heroes

  • Canvas

  • Holidate

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Roald Dahl's The Witches

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

  • Cherry Bomb

  • Enola Holmes

  • We Are Who We Are

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

  • Unpregnant

  • The Babysitter: Killer Queen