Sort by

Minty has logged 37 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Islands

Islands

2017
×
Edit this entry  
27
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
McQueen

McQueen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Blue Crush

Blue Crush

2002
×
★★
Edit this entry  
22
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fear X

Fear X

2003
×
★★½
Edit this entry  
20
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Edit this entry  
19
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Garfunkel and Oates: Trying to be Special

Garfunkel and Oates: Trying to be Special

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Mutual Appreciation

Mutual Appreciation

2005
×
★★½
Edit this entry  
09
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
Edit this entry  
07
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Edit this entry  
07
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★
Edit this entry