• It's a Sin

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • A Christmas Gift from Bob

    ★★★½

  • Holidate

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Blithe Spirit

    ★½

  • Wings

    ★★★★

  • Baby Done

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★★★

  • The Wrong Missy

    ½

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★

  • Mrs. America

  • Love Wedding Repeat

  • Waiting

    ★★★

  • Four Kids and It

    ½

  • 1995

    ★★★★½

  • The Incredible Theft of Celine's Beloved

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Difficult Girl

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Misbehaviour

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • Harry Styles - Fine Line Live at the Forum BTS

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Wake Up

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • She's In Portland

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Nutcracker

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • The Good Liar

    ★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★★½

  • A Guide to Second Date Sex

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • A Very Corgi Christmas

  • Klaus

    ★★★

  • Looking for Alaska

  • Eternal Beauty

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • How to Build a Girl

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Military Wives

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★