Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
P2

P2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coco Chanel & Igor Stravinsky

Coco Chanel & Igor Stravinsky

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Easter Eggs

Easter Eggs

1907
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Wind

The Wind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Boat

The Boat

1921
×
★★★
Edit this entry  
09
Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yu Yu Hakusho: Fight for the Netherworld

Yu Yu Hakusho: Fight for the Netherworld

1994
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
Prague

Prague

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sator

Sator

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Spawn

Spawn

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Blood and Chocolate

Blood and Chocolate

2007
×
★★
Edit this entry  
03
The Believer

The Believer

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
the GazettE: Standing Tour 2006 Nameless Liberty. Six Guns

the GazettE: Standing Tour 2006 Nameless Liberty. Six Guns

2006
×
★★★★
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Andalusian Superstition

Andalusian Superstition

1912
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Red Spectre

The Red Spectre

1907
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Transmission

Transmission

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Man on a Train

Man on a Train

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Mannequin

The Mannequin

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Ones

The Lost Ones

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Sunken Convent

The Sunken Convent

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Behind

Behind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spirits

Spirits

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mateo

Mateo

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
We Follow You

We Follow You

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ratter

Ratter

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
When the Howls Find Us

When the Howls Find Us

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Retina

Retina

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Seek

Seek

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Clapper

The Clapper

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
Read prior review Edit this entry  
28
Retreat

Retreat

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry