Mira116 has logged 308 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jaime

Jaime

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Pretty Thing

The Pretty Thing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Yu Yu Hakusho: Fight for the Netherworld

Yu Yu Hakusho: Fight for the Netherworld

1994
×
★★★★
Edit this entry  
31
Digging Up the Marrow

Digging Up the Marrow

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Living Among Us

Living Among Us

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Malicious

Malicious

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Heretics

The Heretics

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Open Your Eyes

Don't Open Your Eyes

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Final Fantasy VII: Advent Children

Final Fantasy VII: Advent Children

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Requiem et Reminiscence (Shuuen to Seijyaku)

Requiem et Reminiscence (Shuuen to Seijyaku)

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
SHINee World IV

SHINee World IV

2015
×
Edit this entry  
17
SHINee World V

SHINee World V

2016
×
Edit this entry  
17
The 3rd Eye

The 3rd Eye

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Linkin Park - Live in Texas 2003

Linkin Park - Live in Texas 2003

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Spiritualist Photographer

A Spiritualist Photographer

1903
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Recall

The Recall

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Trevor Noah: You Laugh But It's True

Trevor Noah: You Laugh But It's True

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★★
Edit this entry  
10
616: Paranormal Incident

616: Paranormal Incident

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Garlock Incident

The Garlock Incident

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
Behind the Walls

Behind the Walls

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Sabrina

Sabrina

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Found

Found

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
The Bewitched Inn

The Bewitched Inn

1897
×
★★½
Edit this entry  
03
Maple Leaf Viewing

Maple Leaf Viewing

1899
×
★★★★
Edit this entry  
03
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Yu Yu Hakusho: Fight for the Netherworld

Yu Yu Hakusho: Fight for the Netherworld

1994
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
Catskill Park

Catskill Park

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Atticus Institute

The Atticus Institute

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Malice Mizer: No Return Voyage

Malice Mizer: No Return Voyage "Final" ~one more time~

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The 3:07 AM Project

The 3:07 AM Project

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Balloon

Red Balloon

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Victim

Victim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Exorcism of Anna Ecklund

The Exorcism of Anna Ecklund

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
We Go On

We Go On

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
the GazettE: Standing Tour 2006 Nameless Liberty. Six Guns

the GazettE: Standing Tour 2006 Nameless Liberty. Six Guns

2006
×
Edit this entry