Justin has logged 101 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Stripes

Stripes

1981
×
★★★
Edit this entry  
25
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★½
Edit this entry  
24
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Making True Detective

Making True Detective

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry  
12
Happiness

Happiness

2017
×
Edit this entry  
08
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Edit this entry  
02
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Edit this entry  
17
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Edit this entry  
31
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Edit this entry  
09
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Amputee

The Amputee

1974
×
Read the review Edit this entry  
05
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry