Sort by
  • Scott Pilgrim Takes Off

  • You Have Reached Your Destination

  • Poison

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • Aracne

  • The Creator

    ★★★

  • Dear Jassi

    ★★★½

  • Sing Sing

    ★★★★★

  • Wicked Little Letters

    ★★★★

  • Quiz Lady

    ★★★½

  • Dicks: The Musical

    ★★★½

  • American Fiction

    ★★★★

  • The Dead Don't Hurt

    ★★★

  • The Critic

    ★★★

  • They Shot the Piano Player

    ★★★

  • Gonzo Girl

    ★★★½

  • Evil Does Not Exist

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • The Promised Land

    ★★★

  • Wildcat

    ★★★

  • El Conde

    ★★★½

  • Slotherhouse

    ★★★½

  • Chris Fleming: Hell

  • Sweet Dreams

    ★★★½

  • Red, White & Royal Blue

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Nimona

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • La Chimera

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

  • Strange Way of Life

    ★★★

  • Viva Varda!

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • boygenius: the film

  • Renfield

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★

  • Joy Ride

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Passages

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • Flora and Son

    ★★½

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Polite Society

    ★★★½

  • This Place Rules

  • Babylon

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Rosaline

    ★★★

  • Mister Organ

    ★★★★

  • Smile

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½