Sort by

Mira has logged 25 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Emma

Emma

1996
×
★★½
Edit this entry  
29
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
Read the review Edit this entry  
14
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry