Sort by
  • Madame Web

    ★½

  • The Iron Claw

    ★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

  • American Fiction

    ★★★½

  • Maestro

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Fingernails

    ★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • I'm a Virgo

  • Elemental

  • Inside the Yellow Cocoon Shell

    ★★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • How to Have Sex

    ★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★★

  • The Sweet East

    ★★★½

  • Monster

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • The Adults

    ★★★★

  • BlackBerry

    ★★★½

  • The Accidental Getaway Driver

    ★★★

  • All Dirt Roads Taste of Salt

  • Rotting in the Sun

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★

  • The Starling Girl

  • Infinity Pool

  • Fremont

    ★★★★

  • Polite Society

    ★★★

  • Cassandro

  • This Place Rules

    ★★★★

  • Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

  • M3GAN

    ★★★

  • Falling for Christmas

  • Vide Noir

  • Influencer

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Smile

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • No Bears

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

  • Beast

    ★★★

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Troy

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Showing Up

    ★★★★

  • The Five Devils

  • Joyland

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Sick of Myself

    ★★★½

  • EO

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • There is a Hole in the Ground

    ★★★★★

  • I'm At Home

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★