miranda💫 has logged 23 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Wilson

Wilson

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Big

Big

1988
×
Read the review Edit this entry  
24
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry