Sort by

miranda💫 has logged 214 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hit & Run

Hit & Run

2012
×
Edit this entry  
22
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry