Sort by

miranda💫 has logged 44 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
My Boyfriend's Meds

My Boyfriend's Meds

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Kissing Jessica Stein

Kissing Jessica Stein

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Edit this entry  
13
Downhill

Downhill

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Terminal

Terminal

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★
Edit this entry  
07
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Why Dogs Smile and Chimpanzees Cry

Why Dogs Smile and Chimpanzees Cry

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry