• The Adam Project

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Home Team

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Anonymously Yours

    ★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★½

  • True Story

    ★★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★

  • Fatherhood

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Holidate

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★★½

  • A Nice Girl Like You

    ★★

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • I Still Believe

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

  • Let It Snow

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Santa Girl

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

  • A Dog's Journey

    ★★★★

  • The Last Summer

    ★★½

  • Buffaloed

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★★★

  • After

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • What Men Want

    ★★★

  • Butcher Boy

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Life-Size 2

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★★½

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★★★

  • Time Freak

    ★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Road to Christmas

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Then Came You

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • Night School