Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Team

Home Team

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Forest

The Forest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry