Sort by

miranda has logged 39 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Maudie

Maudie

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Minions

Minions

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Heartthrob

Heartthrob

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
All Summers End

All Summers End

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
As You Are

As You Are

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Walk of Shame

Walk of Shame

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Flower

Flower

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Flower

Flower

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Flower

Flower

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Winning London

Winning London

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
Getting There

Getting There

2002
×
Read the review Edit this entry