RSS feed for Mira Nicole
  • Little Women

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Eli

    ½

  • In the Tall Grass

    ½

  • Undone

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Dora and the Lost City of Gold

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Silence

  • Little

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Down

    ½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Lodge

  • Late Night

    ★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Haunting on Fraternity Row

    ½

  • The Haunting

    ★★★★★

  • Night Hunter

  • Venom

    ★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

  • The Predator

    ½

  • The Nun

    ★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Alpha

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Down a Dark Hall

    ★★★★

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★