• Turning Red

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • He's All That

    ½

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ½

  • Onward

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Endings, Beginnings

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The One I Love

    ★★★★½

  • Ask Me Anything

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★★

  • Zombieland

    ★★★★

  • Mr. Nobody

    ★★★½

  • Twilight

    ★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • Stardust

    ★★★½

  • Zodiac

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★★

  • The Pink Panther

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • Ella Enchanted

    ★★★★½

  • Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • Looney Tunes: Back in Action

    ★★★★★

  • Thirteen

    ★★★★

  • Scooby-Doo

    ★★★★★