• The Batman

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • South of Heaven

    ★★

  • Diana: The Musical

    ½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Annette

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • How It Ends

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Prom

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • Mainstream

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Plus One

    ★★★★

  • Buffaloed

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Fosse/Verdon

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Aftermath

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • The Souvenir