Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★
Edit this entry  
30
The Staircase

The Staircase

2005
×
Edit this entry  
24
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Psycho

Psycho

1960
×
Edit this entry  
30
The Birds

The Birds

1963
×
Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Creep

Creep

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
Edit this entry  
25
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Edit this entry  
24
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
24
From Our Family to Yours

From Our Family to Yours

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
½
Edit this entry  
20
Curious George: A Very Monkey Christmas

Curious George: A Very Monkey Christmas

2009
×
Edit this entry  
20
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
16
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
16
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
Supernatural: The Long Road Home

Supernatural: The Long Road Home

×
Edit this entry  
16
Ten Inch Hero

Ten Inch Hero

2007
×
Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Why Did I Get Married?

Why Did I Get Married?

2007
×
Edit this entry  
11
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Edit this entry  
05
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
Edit this entry  
05
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
Edit this entry  
05
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Edit this entry  
05
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
Edit this entry  
22
Disney’s Fairy Tale Weddings: Holiday Magic

Disney’s Fairy Tale Weddings: Holiday Magic

2017
×
Edit this entry  
22
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
Edit this entry  
21
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Dragons: Gift of the Night Fury

Dragons: Gift of the Night Fury

2011
×
Edit this entry  
13
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
Edit this entry  
08
Karla

Karla

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scooby-Doo! Haunted Holidays

Scooby-Doo! Haunted Holidays

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
06
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
Edit this entry  
06
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
Edit this entry