• The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • MOTHER

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • The Invisible Man

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

  • The Irishman

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

  • The Little Drummer Girl

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★½

  • A Star Is Born

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • mother!

    ★★★★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • Wonder Woman

  • It Comes at Night

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

  • The Discovery

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

  • The Age of Shadows

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Wailing

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

  • Deadpool

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

  • Crimson Peak

  • The Martian

  • Ant-Man

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

  • Ex Machina

  • Interstellar

  • John Wick

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

  • Guardians of the Galaxy