• The Chaser

    ★★★★½

  • The Wailing

    ★★★★

  • The Yellow Sea

    ★★★★

  • Shiri

    ★★★★

  • My Way

    ★★★★

  • Tae Guk Gi: The Brotherhood of War

    ★★★★

  • The Little Drummer Girl

    ★★★★

  • Sympathy for Mr. Vengeance

    ★★★★

  • Sympathy for Lady Vengeance

    ★★★★

  • Stoker

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Joint Security Area

    ★★★★

  • The Good, The Bad, The Weird

    ★★★★

  • The Last Stand

    ★★★

  • Doomsday Book

    ★★★

  • The Quiet Family

    ★★★★

  • A Bittersweet Life

    ★★★★★