RSS feed for Miroslava

Miroslava has logged 13 entries for mystery films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry