mirrorballl has logged 34 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bonjour Tristesse

Bonjour Tristesse

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vamps

Vamps

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Soft Skin

The Soft Skin

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Women in Love

Women in Love

1969
×
Read the review Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Birth

Birth

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Swept Away

Swept Away

1974
×
Edit this entry  
13
Jane Fonda in Five Acts

Jane Fonda in Five Acts

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★
Edit this entry  
04
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry