jaime has logged 450 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
19
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Edit this entry  
14
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Lola Versus

Lola Versus

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
★★
Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★½
Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Gregory Go Boom

Gregory Go Boom

2013
×
Edit this entry  
22
Eat

Eat

2011
×
Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Last Laugh

The Last Laugh

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
13
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Flight

Flight

2012
×
★★½
Edit this entry  
11
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Blue Neighbourhood

Blue Neighbourhood

2015
×
Edit this entry  
11
star-crossed: the film

star-crossed: the film

2021
×
Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry