• Host

    ★½

  • La Jetée

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Killer's Kiss

    ★★★

  • Mean Streets

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★½

  • King Kong

    ★★★½

  • Gran Torino

    ★★★★

  • Creep

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★½

  • Predator

    ★★★

  • 1922

    ★★

  • Creep 2

    ★½

  • Friday the 13th

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★