Sort by
  • Hardcore Never Dies

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Endless Borders

    ★★★★

  • Playland

    ★★★

  • Captain Faggotron Saves the Universe

    ★★★½

  • Gagaland

    ★★★½

  • Slowly Nowhere

    ★★

  • Joram

    ★★★★

  • Strangeness

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Something You Said Last Night

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Bones and All

  • Blue Jean

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Mediterranean Fever

    ★★★½

  • Nostalgia

    ★★★½

  • Burning Days

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Holy Spider

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • EO

    ★★★★

  • The Eight Mountains

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Flux Gourmet

    ★★½

  • Meet Me in the Bathroom

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • They/Them

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Freaks Out

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Atlantide

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Freda

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Year Before the War

    ★★★½

  • Black Medusa

    ★★★

  • King Car

    ★★★★

  • Bipolar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Rose Island

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ethos

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Buladó

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Night of the Kings

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Unorthodox

  • Ultras

    ★★★½

  • Bad Tales

    ★★★★

  • Kala azar

    ★★★½

  • The Truffle Hunters

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • Death Inhabits at Night

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★