Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Freda

Freda

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Violent Life

Violent Life

1962
×
★★★
Edit this entry  
14
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Edit this entry  
10
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
King Lines

King Lines

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
They/Them

They/Them

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
This Magnificent Cake!

This Magnificent Cake!

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ethos

Ethos

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Year Before the War

The Year Before the War

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
King Car

King Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Medusa

Black Medusa

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Bipolar

Bipolar

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hannah Arendt

Hannah Arendt

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Green Frontier

Green Frontier

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Edit this entry  
02
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Edit this entry