RSS feed for Arthur
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1964
×
★★★★
Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Blind Date

Blind Date

1959
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cop

Cop

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lilith

Lilith

1964
×
★★★½
Edit this entry  
06
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★½
Edit this entry  
03
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Detective Dee: The Four Heavenly Kings

Detective Dee: The Four Heavenly Kings

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Burning

Burning

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dark Horizon

Dark Horizon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fashionista

Fashionista

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Amanda

Amanda

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Grass

Grass

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Transit 

Transit 

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
We Know How to Deal With Spies

We Know How to Deal With Spies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Searching

Searching

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Os Homens Que eu Tive

Os Homens Que eu Tive

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Hell's Hinges

Hell's Hinges

1916
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amulet of Ogum

The Amulet of Ogum

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
And Then There Were None

And Then There Were None

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry