RSS feed for Arthur

Arthur has logged 219 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Roma

Roma

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Blind Date

Blind Date

1959
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dark Horizon

Dark Horizon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Gens du Lac

Gens du Lac

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★
Edit this entry  
04
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fashionista

Fashionista

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Amanda

Amanda

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Grass

Grass

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Transit 

Transit 

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
We Know How to Deal With Spies

We Know How to Deal With Spies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Searching

Searching

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Os Homens Que eu Tive

Os Homens Que eu Tive

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Hell's Hinges

Hell's Hinges

1916
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amulet of Ogum

The Amulet of Ogum

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
And Then There Were None

And Then There Were None

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vazante

Vazante

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tumbleweeds

Tumbleweeds

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Zama

Zama

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Loving You

Loving You

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry