Sort by

Alex has logged 72 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
½
Edit this entry  
15
Aliens

Aliens

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Cleanse

The Cleanse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Descent

The Descent

2005
×
Read the review Edit this entry  
01
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hole

The Hole

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Love You To Death

Love You To Death

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Edit this entry  
24
Sinister

Sinister

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Twister

Twister

1996
×
★★½
Edit this entry  
26
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Call

The Call

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Split

Split

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry