Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gentlemen Broncos

Gentlemen Broncos

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night Bus

Night Bus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wonder Girls

The Wonder Girls

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Triple Dog

Triple Dog

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
Read the review Edit this entry  
27
Tamara

Tamara

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fine China

Fine China

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Je, Tu, Il, Elle

Je, Tu, Il, Elle

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★½
Edit this entry  
15
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crush

Crush

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I'm Your Pusher

I'm Your Pusher

2022
×
Edit this entry  
26
An Animated Short Where Pissed-Off Supes Kill Their Parents

An Animated Short Where Pissed-Off Supes Kill Their Parents

2022
×
Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Livid

Livid

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Escaping the Madhouse: The Nellie Bly Story

Escaping the Madhouse: The Nellie Bly Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Psychedelic Death Vomit

Psychedelic Death Vomit

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry