Sort by

miserypop has logged 16 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Heartbeat in the Brain

Heartbeat in the Brain

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nineteen on Fire

Nineteen on Fire

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Séance

Séance

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Cyclops

Cyclops

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Collection

The Collection

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry