Sort by

Caitlyn-Anne has logged 43 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
The Wedding Year

The Wedding Year

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★
Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ellie and Abbie (and Ellie's Dead Aunt)

Ellie and Abbie (and Ellie's Dead Aunt)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★½
Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Orgazmo

Orgazmo

1997
×
★★½
Edit this entry  
01
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
6 Years

6 Years

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Courier

The Courier

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Pie

American Pie

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry