Sort by

ray has logged 11 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
XOXO

XOXO

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Notebook on Cities and Clothes

Notebook on Cities and Clothes

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Incoherence

Incoherence

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★½
Edit this entry  
16
Olmo and the Seagull

Olmo and the Seagull

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Edit this entry