• Lightyear

    ★★★½

  • Dashcam

    ★★★½

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Men

    ★★★½

  • Firestarter

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Choose or Die

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Studio 666

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Master

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • American Refugee

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Black Friday

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★

  • The Manor

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Seed

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • Nightbooks

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Cursed

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★