• The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★

  • Becoming

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★

  • Hillary

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★½

  • Shirley

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★½

  • Underwater

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Confession Killer

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Mandela Effect

  • Looking for Alaska

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Wrinkles the Clown

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★

  • Harriet

    ★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Simon Amstell: Set Free

    ★★★½

  • The Kitchen

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • National Theatre Live: Small Island

    ★★★★

  • Straight Up

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Good Omens

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Brightburn

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

    ½

  • Circus of Books

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★