• Blow the Man Down

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Best of Enemies

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Act

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Villains

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • The Aftermath

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Luce

    ★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Serenity

    ★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★

  • Vir Das: Losing It

    ★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • Russell Brand: Re:Birth

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • National Theatre Live: The Madness of George III

    ★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • My Dinner with Hervé

    ★★★½

  • Flight of the Conchords: Live in London

    ★★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Hell Fest

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★

  • The Perfection

    ½

  • Once Upon a Deadpool

    ★★★

  • Green Book

    ★★½

  • Freaks

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Greta

  • Peppermint

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • White Boy Rick

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Operation Finale

    ★★★

  • The Happytime Murders

    ½

  • Alpha

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Like Father

    ★★

  • The Meg

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • How It Ends

  • Skyscraper

    ★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • The First Purge

    ★★½