• Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • Adrift

    ★★★

  • Chris Fleming: Showpig

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★½

  • Fahrenheit 451

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • Behind the Curve

    ★★★½

  • The Rachel Divide

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Bao

    ★★★★

  • Bad Samaritan

    ★★

  • Rampage

    ★★½

  • Greg Davies: You Magnificent Beast

    ★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

  • Wild Wild Country

    ★★★½

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Far Cry 5: Inside Eden's Gate

  • Tomb Raider

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Mute

    ★★

  • Every Day

    ★★★½

  • Unsane

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★

  • I Think We're Alone Now

  • RBG

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

  • Juliet, Naked

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Robin Williams: Come Inside My Mind

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Barber Shop Chronicles

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • The Post

    ★½

  • Bright

  • Russell Howard: Recalibrate

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Michelle Wolf: Nice Lady

    ★★★★½

  • Adam Hills: Clown Heart Live

  • I Am Elizabeth Smart

  • Murder on the Orient Express

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★★½

  • Emergency

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Cargo

    ★★★★

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★