• All the Old Knives

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Through My Window

  • Pam & Tommy

  • Fresh

    ★★★★

  • The Royal Treatment

    ★★★½

  • The Tourist

    ★★★★

  • Stay Close

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Hating Game

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Father Christmas Is Back

    ★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★

  • No Time to Die

    ★½

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★★

  • Aileen Wuornos: American Boogeywoman

  • Squid Game

    ★★★★

  • My Son

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Cinderella

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • After We Fell

  • He's All That

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★★★

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Blood Red Sky

  • Till Death

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • I Am All Girls

    ★★★

  • Save Ralph

  • A Week Away

    ★★★½

  • Seaspiracy

  • Nobody

    ★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Bliss

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★½

  • Death to 2020

  • News of the World

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

  • Fatale

    ★★

  • Your Honor

    ★★★★

  • Godmothered

    ★★½

  • The Prom

    ★★★★½

  • Black Beauty

    ★★½