Sort by

Megan has logged 159 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
★½
Edit this entry  
11
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Till Death

Till Death

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
LOL

LOL

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
He's All That

He's All That

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry