Sort by

Megan has logged 27 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tangled: Before Ever After

Tangled: Before Ever After

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kronk's New Groove

Kronk's New Groove

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
American Mary

American Mary

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Snatch

Snatch

2000
×
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry