• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Save the Cinema

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★½

  • Spencer

    ★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★★

  • To Olivia

    ★★

  • In the Earth

    ★★

  • Education

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Freaky

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Supernova

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★