Sort by

Natalie has logged 134 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Allied

Allied

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inferno

Inferno

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Magic

Magic

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Intern

The Intern

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fly II

The Fly II

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Maiden Heist

The Maiden Heist

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night Owls

Night Owls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry