Sort by

Tay has logged 154 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
Read the review Edit this entry  
30
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
Read the review Edit this entry  
28
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Local Hero

Local Hero

1983
×
Read the review Edit this entry  
25
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Wonder

Wonder

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
Read the review Edit this entry  
16
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
Read the review Edit this entry  
13
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Rushmore

Rushmore

1998
×
Read the review Edit this entry  
03
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
Read the review Edit this entry  
29
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Marshall

Marshall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry